Відділення хірургічного лікування інфекційого ендокардиту

крикуновЗавідувач
Крикунов Олексій Антонович

Доктор медичних наук


Відділення є світовим лідером в хірургічному лікуванні інфекційного ендокардиту.

На теперішній час досвід становить більше 4000 хворих. За останні десятиріччя шпитальна летальність становить 1,5-2,0 % з рецидивом захворювання менше 1%. Найбільші досягнення є в лікуванні пацієнтів з супутнім ураженням центральної нервової системи, легень та нирок. На сьогодні впроваджені в практику ефективні методи лікування інфекційного ендокардиту, викликаного мультирезистентними збудниками захворювання.

Відділення має найбільший в Україні досвід реконструктивної хірургії клапанів серця з відмінними віддаленими результатами. Впроваджені в практику найбільш сучасні методики хірургічного відновлення мітрального та трикуспідального клапанів. Широко використовується реконструкція клапанів із мініінвазивного доступу з торакоскопічною відеоасистенцією.

Впроваджено комплексний підхід для лікування хворих з гострою та хронічною тромбоемболією легеневої артерії що містить тромболітичну терапію, так і хірургічне лікування (імплантація кава-фільтрів та тромбектомія з легеневої артерії із використанням ендоскопічної техніки).

Високотехнологічні підходи та методики, що використовуються відповідають стандартам та рівню провідних світових клінік. Розробки відділення удостоєні міжнародних нагород.

На базі відділення проводиться навчання за напрямами його діяльності.

крикунов-отделения