Лабораторія ультразвукової діагностики

БешлягаЗавідувач
Бешляга Вячеслав Михайлович
кандидат медичних наук, лікар функціональної діагностики вищої категорії

Працює в інституті з 1987 р.

Tел.: +380 44 275 64 55


Лідер в ультразвуковій діагностиці вроджених і набутих вад серця серед спеціалістів України в області ехокардіографії (ЕхоКГ). Особисто виконав більш ніж 140000 ЕхоКГ обстежень, має найбільший практичний досвід діагностики хворих із складними вадами і хворобами серця.

Член Української Асоціації фахівців ультразвукової діагностики в медицині та серцево-судинних хірургів України, учасник Українських та міжнародних з’їздів і конгресів. Широко відомий завдяки численим доповідям, лекціям і публікаціям (приблизно 430 публікацій). Добре відомий серед фахівців Асоціації як педагог. Підготував кадри для ЕхоКГ діагностики практично для всіх обласних кардіохірургічних центрів України. З 1990 р. є засновником і керівником курсів з ЕхоКГ на базі відділення ультразвукової діагностики Інституту, на яких стажувалися більш ніж 380 лікарів з усієї України.

Відділення ультразвукової діагностики Інституту є найбільшим науково-практичним центром України з ЕхоКГ (обсяг виконаних досліджень близько 45000 на рік). З них проводиться близько 900 черезстравохідних обстежень на рік з метою диференційної діагностики в складних випадках. У відділенні працює 7 лікарів кардіологів і лікарів ультразвукової діагностики, з них – 3 кандидати медичних наук.

Відділення устатковане сучасною ультразвуковою  діагностичною апаратурою екстра класу “Toshiba”-Artida і “Philips”-iE-33 з трьохвимірним зображенням і черезстравохідними датчиками.

Основні напрями науково-практичної роботи:

  • діагностика складних критичних вад серця у немовлят;
  • передопераційний відбір хворих із набутими й вродженими вадами серця на традиційні і малоінвазивні  методи хірургічного лікування;
  • дилятаційна кардіоміопатія -відбір пацієнтів на ресинхронізаційну  терапію;
  • гіпертрофічна кардіоміопатія – визначення тактики лікування, виходячи з анатомічних особливостей патології;
  • ішемічна хвороба серця -визначення життєздатності міокарду;
  • діагностика інфекційного ендокардиту;
  • діагностика пухлин серця.

_MG_2176

Використання найновіших методик дозволяє у 80% хворих проводити передопераційний відбір тільки за даними ЕхоКГ, не застосовуючи катетеризацію порожнин серця і ангіокардіографію. Точна передопераційна діагностика складних вроджених вад серця (гіпоплазія лівих і правих відділів серця, транспозиція магістральних судин, тотальний аномальний дренаж легеневих вен, атрезія легеневої артерії, загальний артеріальний стовбур й т.д.) дозволила впровадити в клінічну практику хірургічне лікування немовлят з цими вадами.