Відділення хірургічного лікування вроджених вад серця у новонароджених та дітей молодшого віку

Труба
Завідувач
Труба Ярослав Петрович
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Тел.: +380 44 275 42 33
E-mail: truba-mena@rambler.ru


Відділення хірургічного лікування  вроджених вад серця у новонароджених та дітей молодшого віку є одним із провідних центрів в Україні по наданню екстреної і планової високоспеціалізованої кардіохірургічної допомоги пацієнтам із вродженими вадами серця. Головним напрямком роботи  відділення є хірургічне лікування найбільших складних ВВС у новонароджених. Щорічно у відділенні виконується близько 700 операцій при вроджених вадах серця у дітей різного віку, з них близько 200 оперативних втручань – у дітей до року.

Хірурги відділення володіють всіма сучасними методиками операцій, що застосовуються в дитячій кардіохірургії.

Найбільшим проривом у вітчизняній кардіохірургії є розроблена і успішно впроваджена методика хірургічного лікування пацієнтів із синдромом гіпоплазії лівих відділів серця. У 2010 році вперше у відділенні спеціалістами була проведена успішна операція у новонародженого з цією патологією в Україні. На сьогоднішній день ДУ  НІССХ ім. М. М. Амосова єдиний центр в Україні, який надає допомогу дітям із даною патологією.

Пріоритетними напрямками хірургічної діяльності є операції у хворих з аномалією Ебштейна.  Розроблена ефективна система діагностики і лікування даної патології , яка визнана світовою кардіохірургічною спільнотою, а саме реконструктивні клапанозберігаючі операції, які мають кращі показники у віддаленому післяопераційному відділенні. Досвід нашої клініки один із найбільших в світі – більше 380 прооперованих пацієнтів.

Спеціалісти нашого відділенні одні із перших в світі почали оперувати пацієнтів з вродженими вадами серця, які супроводжуються 100% легеневою гіпертензією (за допомогою спеціально сконструйованої “латки з клапаном”). На сьогоднішній день прооперовано більше 40 дітей.

В 2015 році вперше в Україні хірургами відділення виконано гібридне закриття дефекту міжшлуночкової перетинки на працюючому серці без застосування апарату штучного кровообігу.  На даний момент за такою методикою прооперовано 7 пацієнтів. Гібридна операція полягає в тому, що через мініатюрний прокол в правому шлуночку в серце поміщається спеціальний пристрій для закриття дефекту – окклюдер.

Спеціалісти відділення постійно підвищують свій професійний рівень,  проходять стажування в провідних клініках Італії, Англії, Франції, Голландії, Китаю і США.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених та дітей молодшого віку укомплектоване найсучаснішим обладнанням. У відділенні одночасно може перебувати на лікуванні до 12 дітей. Персонал відділення набував досвіду сумісно з іноземними колегами із США, Німеччини, Англії та Польщі. В реанімації використовуються найновіші методики ведення пацієнтів різних вікових груп, від новонародженості до дорослих з вродженими вадами серця.

Відділення здійснює підготовку та анестезіологічне забезпечення при кардіохірургічних втручаннях, ендоваскулярних методах лікування та діагностичних обстеженнях.

У відділенні на сучасному рівні проводиться лікування пацієнтів з використанням високотехнологічних методів діагностики: неонатальна бронхоскопія, високочастотна штучна вентиляція легень, екстракорпоральна мембранна оксигенація. Лікарі та медичні сестри відділення професійно чуйно та з любов’ю відноситься до своїх маленьких пацієнтів.