Акушерська кардіологія

Враховуючи інтеграцію української медицини в світове співтовариство акушерів-гінекологів, кардіологів та кардіохірургів, які надають спеціалізовану допомогу новонародженим дітям та жінкам з тяжкою серцево-судинною патологією, в Україні з 2013 року запроваджуються рекомендації Європейського співтовариства кардіологів «Ведення захворювань серцево-судинної системи у вагітних».

Цей новітній проект здійснюється в рамках міжсекторальної взаємодії Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології.

Метою нашої спільної роботи є зниження материнської та малюкової смертності та інвалідизації, застосовуючи мультидисциплінарний підхід до лікування вагітних з серцевою патологією. Такі пацієнтки потребують підвищеної уваги та іноді підлягають екстреному/невідкладному кардіохірургічному і/або акушерсько-гінекологічному втручанню.

У рамках програми надається медична допомога:

  1. Вагітним ІІ, ІІІ, ІV функціонального класу за класифікацією ВООЗ, що потребують кардіохірургічної корекції вади під час вагітності.
  2. Вагітним, що підлягають екстреній кардіохірургічній корекції у будь-який термін вагітності.
  3. Вагітним, що підлягають родорозрішенню в умовах стаціонару силами мультидисциплінарної команди у звязку з

А) патологією серця або магістральних судин у вагітної,

Б) патологією серця у дитини, виявленої пренатально.