Що таке коронарографія?
Коронарографія (коронарна ангіографія) — це дослідження судин серця за допомогою рентгену. Вона дозволяє побачити розташування коронарних артерій та виявити звужені чи перекриті судини. Коронарографія також допоможе лікарю визначити, яке лікування дасть найкращий результат у вашому випадку.


Як проходить коронарографія?
- Вас доправлять до спеціального приміщення що називається катетеризаційною лабораторією.
- Анестезіолог може дати вам ліки для розслаблення і знеболення, проте процедура проводиться без наркозу, тож ви будете у свідомості.
- Лікар знеболить ділянку на вашій руці або у пахвинній ділянці, та проведе маленьку трубку (катетер) крізь судинне дерево в артерії серця. При цьому ви відчуватимете не більше дискомфорту, ніж при звичайному аналізі крові.
- Під час процедури вас можуть попросити затамувати подих або покашляти.
- Крізь катетер лікар введе спеціальну рідину, завдяки якій судини добре видно на рентгені. Серія рентген-знімків дозволить отримати інформацію про стан артерій вашого серця.
- За бажання ви можете побачити зображення артерій на екрані під час або після процедури. Також отримані зображення можна записати на компакт-диск.
- Після процедури вам накладуть тугу пов’язку на місце введення катетера, і відвезуть на каталці назад у лікувальне відділення, або у відділення інтенсивної терапії.
- Лікар розповість вам про результати обстеження та відповість на ваші запитання.
- Якщо обстеження виявить ураження артерій, що несуть загрозу здоров’ю, лікар надасть вам інформацію про можливі варіанти лікування.
Залишились запитання?
З питаннями щодо проведення коронарографії та стентування Ви можете звернутись:
– за телефоном (+38) 066 707 7003
– або написати листа на адресу amosovstent@gmail.com
Що таке стентування?
- Стентування — це відновлення просвіту судини шляхом встановлення у неї спеціального імплантанту (стента), що створює міцний каркас у судинній стінці і підтримує її у “відкритому” стані.
- При стабільній ішемічній хворобі серця стентування покращує якість життя та збільшує його тривалість. При інфаркті міокарда стентування є процедурою яка рятує життя.
- Стенти виробляють зі сплавів медичної сталі, хрому та кобальту. Вони бувають двох видів: DES (з полімерним покриттям) та BMS (без покриття). Розміри, тип і кількість стентів підбираються індивідуально після проведення коронарографії.
Як проходить стентування?
- Процедура стентування проводиться за тією ж методикою, що і коронарографія. Пацієнт знаходиться в свідомості від початку і до закінчення процедури.
- За допомогою спеціальних інструментів лікар розмістить в ураженому місці коронарної артерії мініатюрний балон, який розширить просвіт артерії, і дозволить крові вільно протікати крізь неї. Після цього лікар заведе у це місце стент, та імплантує його в стінку судини (див. відео). Стент збереже артерію у “відкритому” стані після закінчення процедури.
- Під час однієї операції може бути встановлено декілька стентів у різні артерії серця.

Що відбувається після стентування?
- Після стентування ви деякий час будете знаходитись під спостереженням медичного персоналу.
- Лікар призначить вам препарати, щоб запобігти розвитку ускладнень. Деякі з них треба приймати декілька місяців, деякі — пожиттєво. Ні в якому разі не можна припиняти прийом цих ліків без узгодження з вашим лікарем.
- У разі появи дискомфорту в грудях, або інших неприємних відчуттів, обов’язково повідомте про це вашого лікаря.
- При виписці з лікарні вам нададуть рекомендації, які дозволять попередити звуження судин серця у майбутньому. Ось деякі з них:
- Відмовтесь від смаженої їжі.
- Щодня споживайте свіжі овочі або сезонні фрукти.
- Займайтесь гімнастикою та намагайтесь більше ходити пішки.
- Якщо ви маєте звичку палити — припиніть це робити. Обов’язково.
- Регулярно вимірюйте свій артеріальний тиск. Зверніться до сімейного лікаря або кардіолога якщо ваш тиск перевищує 140/90 мм.рт.ст.
- Намагайтесь підтримувати гарний настрій у себе і оточуючих, та більше спілкуйтесь з близькими вам людьми.
Бажаємо здоров’я!
Залишились запитання?
З питаннями щодо проведення коронарографії та стентування Ви можете звернутись:
– за телефоном (+38) 066 707 7003
– або написати листа на адресу amosovstent@gmail.com