Українські вчені зробили сенсаційне відкриття у кардіохірургії

Ольга Клюева, podrobnosti.ua

Клітинна терапія – проти інфаркту. Українські вчені отримали приголомшливий результат застосування стовбурових клітин у кардіохірургії. Пацієнт із невиліковною хворобою серця, якому лікарі не могли порадити нічого, крім трансплантації, ризикнув узяти участь в експерименті. Такої операції в світі ще не робили. Про успіх українських хірургів – Ольга Клюєва.

“- Самочувствие просто фантастическое, как я говорю хирургам – бомба! Просто чудо какое-то!”

Важко повірити, що нещодавно цей веселий, енергійний чоловік пережив клінічну смерть. І дістав вирок від лікарів, що його серце вичерпало свій ресурс.

“Клиническая смерть в прошлом году была внезапная. Предложили мне эксперимент. Для пользы дела эксперимент, как космонавт – первый”, – розповідає Сергій Прокопенко, пацієнт національного інституту серцево-судинної хірургії.

На той час група вчених інституту Амосова завершила досліди застосування клітинної терапії на тваринах, отримала переконливі результати та дозвіл провести операцію на людині. На таку швидкість відновлення серця після операції хірурги навіть не розраховували.

“Чесно кажучи, ми не сподівалися такого ефекту, відразу не сподівалися. Пройшло дуже мало часу а ефект дуже хороший. Ця методика заслуговує на існування і я впевнений, що вона буде застосована в багатьох клініках на людях, які практично не операбельні. Саме на цих хворих, які гинуть від серцевої недостатності – розрахована ця методика”, – розповідає Анатолій Руденко, кардіохірург.

Результат перевершив очікування. Уже за тиждень після операції, безнадійний пацієнт став на ноги і збирається повертатися на роботу. Оживити вмираюче серце допомогли стовбурові клітини, які під час операції шунтування ввели просто у серцевий м’яз.

“Эти стволовые клетки были получены из плаценты. Это криоконсервированный препарат. Препарат был разморожен, отмыт и введен внутрисердечно пациенту с этой патологией. Он снимают воспалительные процессы, улучшает питание и поступление кислорода в поврежденный участок”, – розповідає Володимир Шаблій, заступник директора Кріобанку інституту клітинної терапії.

Попри те, що результат українського “ноу-хау” вражаючий, його ще треба підтвердити на десятках інших пацієнтів.