Відділення воєнної хірургії серця та магістральних судин

В Інституті, на вимогу часу відкрито відділення воєнної хірургії серця та магістральних судин (Наказ 36-шт від 23.11.2022), де надають високоспеціалізовану медичну допомогу військовослужбовцям з бойовими травмами серця і магістральних судин,  пораненнями грудної клітки.

ДУ «НІССХ ім. М. М. Амосова НАМН України» став першим висококваліфікованим медичним закладом України кардіохірургічного профілю, який розпочав надавати фахову допомогу у галузі серцево-судинної хірургії військовим та цивільним. До новоутвореного відділення хворі скеровуються з різних медичних закладів та безпосередньо з передової, це зробило відділення провідним місцем з надання кардіохірургічної допомоги в Україні. Налагоджена тісна співпраця з військовими шпиталями та удосконалені рекомендації до протоколів евакуації поранених. 

10 хв 2

Даний напрямок хірургічної допомоги розвивається в ДУ «НІССХ ім. М.М. Амосова НАМН України» з 2014 року з початку антитерористичної операції (АТО)/операції об’єднаних сил (ООС), які супроводжуються значними людськими жертвами. 

В ДУ «НІССХ ім. М. М. Амосова НАМН України» активно впроваджують нові методики допомоги пацієнтам з тяжкими мінно-вибуховими пораненнями, що розроблені спільно з військовими медиками, зокрема, вилучення, за допомогою неодимових магнітів, металевих уламків з серця тощо. Загалом, з червня 2014 року до початку грудня 2022 року в Інституті пролікували 597 учасників російсько-української війни, які мали патологію серця та магістральних судин, з них – 40 з бойовою травмою серця та судин, пацієнтам було виконано 426 інтервенцій.

Від початку повномасштабної російської агресії у ДУ «НІССХ ім. М. М. Амосова НАМН України» відбулась трансформація покликана воєнним станом, Інститут став фактично «багатопрофільним військовим шпиталем». Директор Інституту, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України – Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, процитував свого вчителя, академіка Миколу Амосова: «Через десятиліття ми несемо місію, визначену засновником нашого інституту. Під час Другої світової війни, Микола АМОСОВ був військовим хірургом у польовому пересувному госпіталі».