Що потрібно знати, щоб здати кров?

  1. Донор повинен прийти в пункт переливання крові зі своїм паспортом.
  2. За місяць до здачі крові донор не повинен хворіти респіраторними і вірусними захворюваннями.
  3. Обов’язково поснідати! Не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу. Вранці, перед здачею крові, не можна пити кавові напої, лише чай.
  4. За 3 дні до візиту у відділ переливання крові не можна вживати алкоголь, медикаменти і фарбувальні напої.
  5. Вага дівчат, жінок не повинна становити менше ніж 55 кг, а чоловіків – 65.
  6. Вік: з 19 років до 60.
  7. Дівчатам, жінкам не рекомендується здавати кров під час менструального циклу, бажано через 5 днів після його закінчення. Також не можна здавати кров жінкам у яких є діти до 1 року.
  8. Періодичність здачі крові повинна бути не частіше, ніж раз на 60 днів.

МІФИ ТА ПРАВДА

Міф Правда
Під час здачі крові та її компонентів можна заразитися якою-небудь неприємною хворобою. Здача крові безпечна для донора – донорські пункти в Україні забезпечені одноразовим, стерильним обладнанням та індивідуальними системами. Шприци й голки одноразового користування розкривають тільки в присутності донора. Після використання вони знищуються.
Донорство – це боляче. Донація – це дуже проста процедура. Тисячі донорів здають кров по 40 і більше разів. Для того, щоб дізнатися свої відчуття від уколу голки, достатньо вщипнути шкіру на внутрішній поверхні ліктя.
Здача крові та її компонентів – це довга і болісна процедура, до того ж станції переливання працюють тільки в незручний час, коли всі люди зайняті на навчанні або на роботі. Здача цільної крові займає не більше 15 хвилин, здача компонентів крові (плазми, тромбоцитів) триває довше, від 30 хвилин, але не більше півтора години. Також є можливість організувати виїзний день донора в компанії або у ВУЗі.
«У мене розповсюджена група крові, моя кров не потрібна». Саме така кров найпотрібніша! Якщо вона так поширена серед здорових, то вона так само поширена і серед хворих. Кров всіх груп – і розповсюджених, і рідкісних – потрібна постійно.
«Кров можна здавати тільки по п’ятницях, щоб відпочити після кроводачи». Кров можна здавати в будь-який будній день. Спеціального тривалого відпочинку після кроводачи не потрібно. Після здачі крові потрібно посидіти протягом 10-15 хвилин, уникати важких фізичних навантажень протягом дня і слідувати простим рекомендаціям по харчуванню. Якщо Ви палите, слід утриматися від куріння протягом години до і після кроводачи.
Донорство шкідливо, так як регулярні кроводачи змушують організм виробляти кров в більшому обсязі, що, в кінцевому підсумку, шкідливо для здоров’я і викликає залежність від кроводач. Донорство не завдає шкоди організму здорової людини, а кроводачи не можуть викликати звикання, тому що організм людини еволюційно пристосований до кровопускання. Багаторічні спостереження за донорами не виявили у них ніяких відхилень, пов’язаних з кроводачи.

Кровопускання в науково обгрунтованих дозах володіє деяким стимулюючим ефектом, тому донори, в більшості своїй, активні і життєрадісні люди. Оточуючими це іноді розцінюється як «залежність» від кроводач.

Регулярні кроводачи не змушують організм «виробляти більше крові», зате привчають його швидше відновлюватися після крововтрати.

Я готовий здати кров, але в екстремальному випадку – якщо відбудеться теракт, авіакатастрофа і ін. Це важливіше, ніж здавати кров в звичайному режимі, тим самим буде врятовано більше людей. Для хворих людей кожна загублена хвилина – екстремальний випадок.

У будь-яку хвилину і в будь-якому місці може статися нещасне пригода за втратою крові у потерпілих.

Здача крові та її компонентів займає деякий час, а кров може знадобитися негайно.

Необхідно, щоб донорство було регулярним, а не екстреним – тільки так можна забезпечити постійний запас компонентів крові, в т.ч. для постраждалих у надзвичайних ситуаціях.

Кров потрібна хворим та постраждалим цілий рік. Тому дуже важливо регулярне донорство, що дозволяє забезпечити нормальний рівень забезпечення донорською кров’ю та компонентами постійно і в масштабах всієї країни.

Регулярно здає донор – це донор, кров якого найбільш безпечна чинності регулярного обстеження і спостереження за станом його здоров’я. З потенціалу повторно і неодноразово здають донорів формується система «кадрових донорів», з яких потім може бути сформована група «екстреного» резерву.

Мене це не стосується. Будь-якій людині може в якийсь момент знадобитися донорська кров.

За статистикою, кожна третя людина протягом свого життя потребує переливання крові. І сьогодні Ви можете стати донором і допомогти.