На з’їзді кардіохірургічні центри та відділення звітували про виконану роботу, аналізували стан надання кардіохірургічної допомоги та обговорювали актуальні проблеми галузі.
Голова Правління Асоціації Василь Лазоришинець презентував загальні результати роботи центрів-членів Асоціації. Велику увагу було приділено розвитку нових напрямів та наданню медичної допомоги військовим.
За його словами протягом 2024 року у медичних закладах, що входять до Асоціації серцево-судинних хірургів виконали 27846 операцій на серці та 77256 інтервенцій. На сьогодні в Україні діють 56 регіональних кардіоцентрів.
Минулий рік був непростим, оскільки ми продовжуємо рятувати життя в умовах війни та в умовах тривоги. Та попри всі труднощі заклади, що надають кардіохірургічну допомогу, продовжують активно впроваджувати та розвивати нові технології. Так, у 2024 році значно збільшилося втручань з мінідоступів, збільшено кількість трансплантацій серця, впроваджено нові високотехнологічні методики в електрофізіології.
Також він розповів про зміни, які відбулися в Інституті протягом минулого року. Зокрема, з’явилася нова посада -медичний директор (в минулому посада «головний лікар»), яку обіймає кардіологиня Ольга Уніцька.
– Цьогоріч ми розпочали працювати за Програмою медичних гарантій, тому для нас дуже важливо, щоб пацієнти відчули позитивні зміни, – наголосив Василь Лазоришинець.
Голова Правління Василь Лазоришинець відзначив стрімкий розвиток молодих кардіохірургічних центрів (відділення кардіохірургії Перше медичне об’єднання Львова, КНП “Київська міська клінічна лікарня №1”, що за кілька років впевнено виходять на лідерські позиції.
Разом з тим продовжують активно розвиватися багаторічні лідери галузі. у 2024 році перші позиції в галузі зайняли Інститут серця МОЗ України, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Центр кардіології і кардіохірургії.
На завершення зустрічі учасники також визначали основні стратегічні напрямки розвитку галузі та діяльності Асоціації на 2025 рік.