Сьогодні ми виписуємо додому пацієнта Валерія Целуйка з відділення реперфузійної кардіології з рентгенопераційною, де йому успішно провели мініоперацію з відновлення прохідності 25 -літнього венозного шунта, який був дуже кальцинований.
Оперативне втручання вдалося провести завдяки професійному підходу наших неймовірних лікарів-інтервенціоністів. Завідувач цього відділення Сергій Сало розповів, що через технічні труднощі довелося змінити коронарні провідники та використовувати гайдекстензор, мікрокатетер та виконувати предилатацію ріжучим балоном до 18 атмосфер та балоном високого тиску до 26 атм. Ендоваскулярне втручання пройшло успішно і вже наступного дня пацієнт відчув значне покращення, адже вдалося повністю відновити кровообіг.
Шлях боротьби за здоров’я нашого пацієнта заслуговує неабиякої вдячності. Його історія – приклад мужності, стійкості та неабиякої сили волі. Проблеми із серцем у нього почалися ще у далекому 2004 році. Чоловік важко працював на будівництві і почав відчувати втому навіть через невелике фізичне навантаження, а також задишку. Валерій вирішив звернутися до Інституту Амосова і тут йому діагностували ішемічну хворобу серця. З того часу він переніс 2 операції аорто-коронарного шунтування, операцію із заміни аортального клапана серця, яку успішно провели фахівці відділення рентген-ендоваскулярних методів лікування вроджених та набутих вад серця під керівництвом Ігоря Дітківського.
Проте з часом хвороба прогресувала і один із шунтів, який шили чверть століття тому, забився. Зважаючи на відсутність нативних коронарних артерій була виконана операція стентування 25 літнього кальцинованого венозного шунта, що було вкрай небезпечно. Але наші фахівці чудово виконали свою роботу і на цей раз. Валерій отримав знов шанс на життя без нестерпного болю у серці. Слід відзначити, що наш пацієнт має чимало супутніх захворювань. Одним із найскладніших – цукровий діабет. Тому кожен підхід у лікуванні був особливим.
Дякуємо нашим неймовірним лікарям!