З 14 по 16 травня відбулась XV науково-практична конференція асоціації аритмологів Україні. Традиційно цей захід проходить у м. Києві. Наукова конференція щороку збирає сотні лікарів зі всіх куточків України, а залучення іноземних доповідачів до участі у зʼїзді вже стало рутинним явищем.
Представники Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, на чолі з директором Лазоришинцем В.В. взяли активну участь у багатьох секціях, що були представлені на конференції.
Перший день заходу ознаменувався актуальними доповідями з приводу профілактики раптової серцевої смерті (РСС). Про стратифікацію ризиків РСС у пацієнтів з кардіоміопатіями говорив заступник директора, лікар-хірург серцево-судинний Руденко К.В. Також в перший день конференції пройшов передовий симпозіум з приводу катетерного лікування фібриляції передсердь на якому було висвітлено абсолютно всі сучасні технології, які вже на сьогоднішній день доступні в інституті Амосова. В симпозіумі, майже в повному складі, взяла участь аритмологічна команда інституту. Доповідь про лікування фібриляції передсердь за допомогою імпульсного поля (електропорація) представив завідувач відділу електрофізіології та рентгенхірургічних методів лікування аритмій серця Кравчук Б.Б. Про кріобалонну катетерну абляцію фібриляції передсердь розповідів Петканич М.М., лікар-хірург серцево-судинний, а доповідь про застосування сучасних навігаційних систем під час катетерного лікування фібриляції передсердь представив Залевський В.П., завідувач відділення лікування складних аритмій з рентгенопераційною.
Другий день заходу був не менш насичем. Була проведена секція з інвазивної аритмології, де Перепека Є.О., інтервенційний електрофізіолог розповів про сучасні тренди у лікуванні фібриляції передсердь.
Третього дня був проведений конкурс молодих вчених, де було представлено результати лікування пацієнтів з вагус-опосередкованими порушеннями ритму серця. Перспективи сучасної методики – кардіонейроабляції, яка дозволяє деяким пацієнтам позбавитися необхідності імплантації штучного водія ритму серця, приголомшливі. Тимошенко Д.А., лікар-хірург серцево-судинний представив досвід НІССХ ім. М.М. Амосова лікування пацієнтів з вагус-опосередкованими порушеннями ритму серця за допомогою кардіонейроабляції та посів перше місце у конкурсі молодих вчених.
На сьогоднішній день Національний інститут серцево-судинної хірургії – це флагман української кардіології та кардіохірургії, де виконують понад 10.000 серцево-судинних втручань на рік. Використання передових технологій є невідʼємною частиною буденності всього колективу інституту, що забезпечує чудові результаті лікування для наших пацієнтів.