Заступник директора з наукової роботи на громадських засадах

Максименко Віталій Борисович

Доктор медичних наук, професор. Заслужений діяч науки і техніки.


У 1975 р. закінчив з відзнакою Київський медичний інститут ім. акад. О.О.Богомольця. З того часу працював на різних посадах в  НІССХ ім.М.М. Амосова НАМН. Особисто виконав понад 3,5 тисячі процедур штучного кровообігу при операціях на серці. Розробляв і впроваджував нові технології штучного кровообігу, захисту серця і мозку, керованоо гіпо-та гіпертермії, діагностики, профілактики і лікування периопераційних ускладнень. Впродовж 30 років виконує обов’язки заступника директора з наукової роботи. Останні 8 років – на громадських засадах.

Є учнем і послідовником академіка М.М. Амосова.
Нагороджений медаллю імені  Миколи Амосова.

Засновник нового напрямку науки і освіти в Україні – біомедична інженерія. В 2004 організував і очолив першу в Україні кафедру біомедичної інженерії в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». З 2011 по 2023 рік – декан факультету біомедичної інженерії, який у 2021 р. за рейтингом Форбс визнаний кращим медичним факультетом України. В теперішній час професор кафедри біомедичної інженерії.  Є головним редактором журналу «Біомедична інженерія і технологія».

З 2008 р. Президент ВГО «Всеукраїнська асоціація біомедичних інженерів і технологів».

З 1991 р. – член Міжнародного науково-організаційного комітету Фонду Європейських конгресів з технологій штучного кровообігу (приймав особисту участь в організації і проведенні європейських конгресів – за участю України – в 15 країнах Європи ). Був президентом 12-го Європейського конгресу з технологій штучного кровообігу, організованого і проведеного ним в Україні в 2007 р.

У 2002 р. відзначений Американською академією кардіохірургічних перфузіологів як фахівець, що зробив особистий внесок світового рівня у розвиток штучного кровообігу за підсумками 2001 р.
У 2005 р. відзначений грамотою Верховної Ради України.
У 2005 р. нагороджений Державною премією України в галузі науки і техніки.
У 2007 р. лауреат міжнародного академічного рейтингу України «Золота фортуна». Нагороджений медаллю Св. Георгія 4 ступня.
У 2008 р. присвоєне почесне звання Заслужений діяч науки і техніки України.
Має понад 200 друкованих робіт ( в т.ч. 10 монографій і навчальних посібників, 20 патентів на винахід)