Вперше провели операцію Феррацці у Волинській обласній клінічній лікарні

Продовжується програма Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова по запобіганню раптової серцевої смерті.

До нашого проєкту приєдналася Волинська обласна клінічна лікарня.

Операцію спільно з колегами виконав заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Костянтин Руденко, який має найбільший досвід в Україні лікування таких пацієнтів. Це була 900 операція Феррацці, яка пройшла успішно.

Пацієнтка 62-річна лучанка Ольга Магдюк. Вона мала гіпертонію понад 20 років. Раніше болі в серці не турбували, проте декілька місяців тому сильно підвищився тиск, що спонукало її пройти обстеження.
“При ходьбі появилася важкість і печія за грудиною. І з кожним роком це прогресувало. Метрів 15-20 можу пройти, і мушу зупинитись, тільки зупинюсь – це все проходить. Це в мене спадкова хвороба, як мені пояснили, і вона почала прогресувати у моєму віці”, — розповіла пацієнтка.

– У жінки діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. Це важка вроджена патологія, яку необхідно оперувати, розповів професор Костянтин Руденко. З його слів, ця вада призводить до раптових серцевих смертей.

“Коли молоді люди помирають раптово, школярі на уроках фізичного виховання, спортсмени на змаганнях. В усьому світі 1 на 500 людей мають таку важку патологію”, — каже професор.