Санофі та Інститут ім. М. М. Амосова продовжують співпрацю в напрямку діагностики рідкісних захворювань

Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та фармацевтична компанія Санофі підписали оновлений меморандум про співпрацю на 2025 рік. Партнерство реалізується в межах програми «Академія орфанних захворювань» та спрямоване на покращення ранньої діагностики рідкісних генетичних хвороб в Україні.

Меморандум підписали директор Інституту, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Василь Васильович Лазоришинець та керівниця напряму Фарма компанії Санофі Олена Бушміна.У межах оновленої програми пацієнти інституту матимуть безкоштовний доступ до сучасної європейської діагностики чотирьох орфанних захворювань – хвороб Фабрі, Гоше, Помпе та мукополісахаридозу 1 типу, зразки крові досліджуватимуться у партнерських лабораторіях у Відні, а для лікарів інституту передбачено сучасні навчальні модулі на платформі «УкрМедІнфо» та інтерактивні майстер-класи для кращого розпізнавання орфанних захворювань на ранніх етапах.

«Співпраця між Санофі та Інститутом імені Амосова вже дала відчутні результати у 2024 році. У 2025-му продовжуємо працювати разом, щоб зробити якісну діагностику доступною для більшої кількості українських пацієнтів. Ми інвестуємо у довгострокові рішення, що змінюють систему. Навіть у найскладніші часи наша мета незмінна: підтримка здоров’я українців», – зазначили учасники підписання.

Пацієнти з орфанними хворобами стикаються з численними викликами: складнощами діагностики, обмеженим доступом до терапії та відчуттям ізольованості. Саме тому об’єднання зусиль медицини, науки, фармацевтики та суспільства є критично важливим для забезпечення українських пацієнтів доступом до якісної діагностики на рівні європейських стандартів.

Своєчасна діагностика й забезпечення доступу до лікування здатні суттєво покращити якість життя пацієнтів з орфанними захворюваннями. Кожен крок у цьому напрямку наближає українську медицину до світових стандартів допомоги людям з рідкісними хворобами.

Дякуємо партнерам за цю можливість і сталу підтримку!

Позначки: