Меморіальний кабінет-музей імені академіка Миколи Михайловича Амосова було відкрито до 100-річчя з дня народження видатного хірурга.
Тут ви зможете заглибитися в атмосферу минулого, коли кардіохірургія тільки починала розвиватися. Саме в цьому кабінеті засновник української кардіохірургії Микола Амосов працював до 1978 року до переїзду у новий корпус. У вітринах кабінету-музею представлені усі періоди його багатогранного життя і, звичайно, стислий огляд перших етапів становлення окремих напрямків кардіохірургії.
До створення майбутньої експозиції було залучено наукових співробітників Музею історії міста Києва, які мали необхідний досвід у цьому питанні. Дирекція Інституту Амосова доручила її виконання завідувачу відділу «Київ періоду новітньої історії» А.Г. Збанацькому.
Так розпочалася тривала спільна робота музейних фахівців і співробітників інституту.
Згодом за допомогою співробітників Музею історії міста Києва на території інституту Амосова створено Меморіальну експозицію академіка Г. В. Книшова, учня відомого хірурга, який очолював Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова протягом 27 років і багато зробив для його подальшого розвитку та розвитку кардіохірургії в регіонах України.
Путівник по музею