Військовий Олександр з Вінниччини став першим пацієнтом, якому із самого серця дістали кам’яний уламок

362263249_875913567207872_8799599354444279138_nДиректор Інституту Амосова Василь Лазоришинець, який очолював хірургічну бригаду, що успішно провела складну операцію, говорить, що до цього часу фахівці Інституту мали справу тільки з металевими, скляними та пластиковими уламками.

– Війна внесла свої корективи і в медичну справу. Тому ще з 2014 року разом з військовими хірургами та фахівцями Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова ми розробили спеціальні неодимові магніти, які застосовують для того, щоб знаходити і видаляти металеві уламки в разі ураження грудної клітки та серця. Але, як бачите, маємо справу не тільки з пораненнями металевими уламками, – говорить провідний кардіохірург Василь Лазоришинець.

За словами військовослужбовця, важке поранення у голову він отримав ще рік тому. Трохи підлікувавшись, повернувся у стрій, щоб гнати ворога з рідної землі. Але нещодавно відчув, що тягне праву руку і ногу. Далі почалася задишка та став відчувати болі в спині. Після КТ-діагностики, Олександр дізнався, що має поранення серця. Чоловік навіть не уявляє, яким чином до його серця проник камінь.

Сьогодні Олександр уже виписався додому. Його життю більше нічого не загрожує.

Команда лікарів, які злагоджено та професійно працювали над порятунком захисника: лікарі-хірурги Василь Лазоришинець, Andrii Goriachev, Черпак А.Ю., лікар-анестезіолог Наталья Иоффе, медичні сестри Война К.І., Шумік Л.В.

Разом – до перемоги!