Проведено наукову конференцію: «ВНЕСОК НАМН УКРАЇНИ У ПЕРЕМОГУ»

5350758772794061577

Директор Інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова, академік Василь Лазоришинець взяв участь у спільному зібранні відділень клінічної та теоретичної і профілактичної медицини Національної академії медичних наук України, в межах якого проведено наукову конференцію: «ВНЕСОК НАМН УКРАЇНИ У ПЕРЕМОГУ».

Про здобутки та напрямки наукових досліджень за останні роки війни з  доповідями виступили Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк та директори провідних наукових установ НАМН України.

Порятунок бійців ЗСУ й постраждалих від наслідків російської агресії завжди на першому плані зусиль і дій НАМН України. Наукові установи Національної академії медичних наук України приймають найважчих військовослужбовців і цивільних жертв російського тероризму.

У своєму виступі академік Василь Лазоришинець розповів про наукові досягнення Інституту в умовах війни, з якими викликами доводиться сьогодні зустрічатися кардіохірургам. Адже сучасні бойові травми відрізняється від того, що ми знаємо з часів Великої Вітчизняної війни.

– Свого часу Микола Амосов був хірург пересувного госпіталю, де працювало 5 хірургів за 5 років війни виконали більше 50 тисяч операцій.

Сьогодні ушкодження перикарду серця та магістральних судин складає 10-15%.
Науковці Інституту сьогодні працюють над двома науково-дослідними роботами: фундаментальною – наукове обгронтування підходів лікування інфекційного ендокардиту на основі аналізу змін мікробіологічного спектру збудників обумовлених воєнним станом, а також прикладною – науково-дослідна робота молодих вчених – розробити і удосконалити критерії діагностики та методики хірургічного лікування серця із застосуванням малоінвазивних технологій в умовах воєнного стану.

Також запланована дуже цікава докторська робота щодо впливу сучасних електронних засобів ведення війни на активні серцеві імпланти.

Інститут Амосова уже має захищену докторську роботу щодо особливостей надання кардіологічної допомоги в умовах воєнного стану. Маємо найбільший досвід порятунку військових із бойовою травмою серця та магістральних судин. Фахівці Інституту постійно працюють над розробкою все нових і нових методик, які допомагають зберегти життя.

Ще з 2014 року фахівці інституту отримали значний досвід в організації надання медичної допомоги пораненим, а інститут швидко інтегрувався у військову медицину. Спільно з військовими медиками видали “Атлас бойової хірургічної травми (досвід АТО/ООС)” та ”Бойова травма серця, грудної аорти та магістральних судин кінцівок”. Також розробили показання щодо евакуації пораненого безпосередньо до кардіохірургічного стаціонару, показання до видалення стороннього тіла після проникаючого вогнепального поранення грудної клітки та рекомендації щодо ведення пацієнта, коли уламок лишається у серці.

Разом з військовими хірургами розробили спеціальні неодимові магніти, які застосовують для того, щоб знаходити і видаляти металеві уламки в разі ураження грудної клітки та серця. Вже розроблені для торакоскопічних втручань магніти. І сьогодні працюємо над розробкою магнітів з Інститутом Патона для ендоваскулярних операцій, щоб рятувати життя без штучного кровообігу та масивних операцій.

З допомогою цих магнітів було прооперовано 144 військових.

Загалом в Інституті  прооперовано 1918 військовослужбовців, з них 150 мали бойову травму серця.

Попри чимало досягнень у кардіохірургії на сьогодні залишається ще багато питань.

Тому фахівці Інституту Амосова сьогодні активно працюють над новими перспективними науково-практичними напрямками:
– Ендоваскулярні магнітні пристрої.
– Лікування порушень ритму серця як наслідок закритої травми серця.
– Вплив високопотужних випромінювачів електромагнітних хвиль.

Наш досвід і знання допомагають рятувати життя військових не тільки у тилу, а й у найгарячіших точках. Сьогодні 9 фахівців з Інституту щодня рятують життя наших захисників.

Разом – ми наближаємо перемогу!