Зміна механізму фінансування надання медичної допомоги (пілотний проект)

Пілотний проект в діїІнформація для лікарівІнформація для пацієнтівНормативна база

Протягом 2020 року фахівці Інституту працюють в умовах  фінансового механізму, що буде впроваджено в Державі за декілька років, під час реформування третинного (високоспеціалізованого) рівня системи охорони здоров’я. Основні положення нового принципу фінансування викладені у Постанові Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року  № 425 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року № 89). НІССХ ім. М.М. Амосова як лідер галузі був обраний в якості «пілотного» закладу охорони здоров’я разом з ще трьома академічними інститутами. І це не випадково. Адже лише фахівці Інституту Амосова мають той унікальний досвід проведення найскладніших кардіохірургічних втручань, що дозволяє відпрацювати нову систему якісно та повноцінно.

Не можна сказати, що «пілотний проект» проходить гладко, без проблем. Є багато складностей у зв’язку із недосконалістю та неузгодженістю вітчизняного законодавства та необхідністю «синхронізації» окремих його положень.

Але є і значні позитивні надбання. По-перше визначено вартість кожної послуги, кожної кардіохірургічної операції. Отже тепер Держава розуміє скільки та за що вона має платити. Є значні зміни і в самому принципі інвестування у здоров’я громадян – місцевим органам виконавчої влади в рамках «пілоту» дозволено оплачувати лікування своїх мешканців. І тут також є оптимістичні зрушення – виявилось, що політичний популізм в деяких регіонах починає втрачати свої позиції, а, натомість адресна турбота про здоров’я земляків проявляється в відшкодуванні вартості операцій від окремих місцевих громад.

Завдяки продовженню реалізації “Пілотного проекту” Кабінету Міністрів України у 2020 році за 5 місяців роботи вже 1937 пацієнтів отримали високоспеціалізовану медичну допомогу в умовах стаціонару Інституту, було проведено 1455 високотехнологічних хірургічних втручань.

Завдяки хоча і не повноцінній підтримці з боку Уряду збережено високопрофесійний колектив Інституту. Сьогодні на базі Інституту навчаються понад 100 майбутніх медиків – майбутнє нашої медицини. На фоні незначного зменшення кількості операцій через вкрай недостатнє фінансування протягом останніх років, цьогоріч за підтримки держави та самовідданій роботі колективу вдалося збільшити кількість хірургічних втручань у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 19%. А це – майже 600 життів наших співромадян. Звичайно, головне, чим можна пишатися – це врятовані життя та повернуте здоров’я наших співвітчизників за рахунок коштів пілотного проекту.

Протягом 5 місяців 2020 року проліковано 1974 пацієнтів, надано 2724 послуг, пацієнти БЕЗОПЛАТНО отримали медикаменти та вироби медичного призначення на загальну суму 20 543 832,19 грн.

 

№ з/п Найменування товару Одиниця вимірювання Надходження кількість
Медикаменти та ВМП
1 Інтродюсер Radifocus шт 493
2 Інтродюсер клапаний  шт 4
3 Балон -катетер для атріосептостомії  шт 5
4 Балон-катетер для встановлення стентів  шт 5
5 Балон-катетер педіатричний для вальвулопластики шт 5
6 Внутрішньо-аортальний балонний катетр шт 7
7 Двокамерний кардіостимулятор ESPRIT D  комп. 3
8 ИКС ON-X  шт 5
9 ИКС Medtronic Open Pivor  шт 1
10 Кільце Ануплостичне SJM шт 1
11 Катетер ангиограф Radifocus Optitorque шт 290
12 Механічні клапани серця Metronic Open Pivot шт 1
13 Механічний клапан серця для аорт. Планик-Е  шт 5
14 Механічний клапан серця для мітр. Планик-Е  шт 5
15 Набір для проведення коронаграфії  комп. 50
16 Набір PLS для ЕКМО  шт 1
17 Набір для ПТКА високим тиском у складі шт 30
18 Набір катеретів для коронаграфії з трансрадіальним доступом  шт 50
19 Набір катетр для коронн. транс. Radiofocus  шт 180
20 Набір поверхневих електродів EnSite Velocity шт 1
21 Окклюдер ASD MemoPart для закриття дефекту міжпередсердної перегородки шт 111
22 Оклюдер для дефекту міжшлуночкової перегородки  шт 8
23 Оклюдер для закриття відкритої артеріальної протоки XeaptP шт 16
24 Оксигенатор Capiox FX15 шт 15
25 Оксигенатор AFFINITI  комп. 84
26 Оксигенатор INSPIRE шт 38
27 Оксигенатор QUADROX – Neonatal 1000 шт 10
28 Оксигенатор QUADROX VNK31000  шт 5
29 Оксигенатор SKIPPER  шт 7
30 Оксигенатор для дорослих INSPIRE 8F шт 1
31 Оксигинатор TRILLY для дітей шт 11
32 Провідник Radiofocus  шт 35
33 Провідник Radiofocus короткий 180 см  шт 105
34 Провідник з ПТФЕ покриттям шт 100
35 Провідник з тефлоновим покриттям  шт 47
36 Спіраль для закриття відкритоЇ артер прот. Nit- Occlud PDA  шт 37
37 Стен-графт для пластики аорти Coverd CP шт 3
38 Стент -графт для аневризм грудної аорти Ankura шт 21
39 Стент -графт для аневризм черевної аорти Ankura шт 6
40 Стент Андра шт 5
41 Стент с-ма COММАNDER  шт 5
42 Стент-система Biomime  шт 7
43 Стент-система без лік.покр. Chroma.  шт 14

Пілотний проект триває і далі. Це є складним, але дуже важливим кроком до цивілізованої медицини, до прозорих взаємин в державі. Це справді є ефективним механізмом зменшення фінансового навантаження на нашого пацієнта, що опинився сам на сам перед високовартісним лікуванням.

За кожною цифрою, наведеною вище – людські долі, чиїсь врятовані життя, чиїсь збережені родини.

 

Пацієнти, які мають захворювання або визначені в переліку та потребують високоспеціалізованої допомоги за кошти держбюджету в рамках пілотного проекту направляються до НІССХ ім. М.М. Амосова лише у разі оформлення відповідного направлення. З метою запобігання непорозумінь при госпіталізації пацієнтів просимо контактувати з адміністрацією інституту або завідуючими підрозділів.

Планова госпіталізація в умовах пілотного проекту передбачає подання пацієнтом: паспорт громадянина України, або документ, що посвідчує особу та громадянство; направлення на госпіталізацію (консультацію); форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». За наявності пацієнт також подає до Інституту медичну документацію, яка підтверджує результати медичних досліджень.

Документи

Звіт за 2020 рік

Для отримання високоспеціалізованої допомоги за кошти держбюджету в рамках пілотного проекту (що передбачені видатками держбюджету) пацієнту необхідно отримати в закладах Міністерства охорони здоров’я України  (районні, міські лікарні, наукові установи МОЗ, НАМНУ, відомчі лікарні) направлення на госпіталізацію в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Національної академії медичних наук України.

При наявності відповідного направлення пацієнт звертається в поліклініку Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Планова госпіталізація в умовах пілотного проекту передбачає подання пацієнтом: паспорт громадянина України, або документ, що посвідчує особу та громадянство; направлення на госпіталізацію (консультацію); форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». За наявності пацієнт також подає до Інституту медичну документацію, яка підтверджує результати медичних досліджень.

Госпіталізація в НІССХ ім. М.М.Амосова здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого спільним наказом МОЗ та НАМНУ № 967/58 від 28.08.2017 року, та за наявності правильно заповненого бланку направлення на госпіталізацію (консультацію).