Зміна механізму фінансування надання медичної допомоги (пілотний проект)

Пілотний проект в діїІнформація для лікарівІнформація для пацієнтівНормативна база

Медична допомога надається відповідно до положень реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги постанови Кабінету Міністрів України від від 03 березня 2021 р. № 181  Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук.

Завдяки нововведенню, тисячі пацієнтів мають можливість отримувати дороговартісне лікування за рахунок державних коштів.

Пацієнти, які мають захворювання або визначені в переліку та потребують високоспеціалізованої допомоги за кошти держбюджету в рамках пілотного проекту направляються до НІССХ ім. М.М. Амосова лише у разі оформлення відповідного направлення. З метою запобігання непорозумінь при госпіталізації пацієнтів просимо контактувати з адміністрацією інституту або завідуючими підрозділів.

Планова госпіталізація в умовах пілотного проекту передбачає подання пацієнтом: паспорт громадянина України, або документ, що посвідчує особу та громадянство; направлення на госпіталізацію (консультацію); форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». За наявності пацієнт також подає до Інституту медичну документацію, яка підтверджує результати медичних досліджень.

Документи

Звіт за 2021 рік

Звіт за 2020 рік

Для отримання високоспеціалізованої допомоги за кошти держбюджету в рамках пілотного проекту (що передбачені видатками держбюджету) пацієнту необхідно отримати в закладах Міністерства охорони здоров’я України  (районні, міські лікарні, наукові установи МОЗ, НАМНУ, відомчі лікарні) направлення на госпіталізацію в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Національної академії медичних наук України.

При наявності відповідного направлення пацієнт звертається в поліклініку Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Планова госпіталізація в умовах пілотного проекту передбачає подання пацієнтом: паспорт громадянина України, або документ, що посвідчує особу та громадянство; направлення на госпіталізацію (консультацію); форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». За наявності пацієнт також подає до Інституту медичну документацію, яка підтверджує результати медичних досліджень.

Госпіталізація в НІССХ ім. М.М.Амосова здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого спільним наказом МОЗ та НАМНУ № 967/58 від 28.08.2017 року, та за наявності правильно заповненого бланку направлення на госпіталізацію (консультацію).

Нормативні документи