Ми раді поділитися історією порятунку життя Юрія Січки, 49-річного військового з Вінниччини

До війни Юрій працював технічним працівником у школі, але коли у березні отримав повістку, не вагаючись пішов захищати нашу країну.

Чоловік отримав важке поранення в грудну клітину під Бахмутом, коли допомагав забирати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив його легеню та зупинився у серці. Після екстреної операції у Дніпрі, лікарі врятували його життя, проте залишалася небезпечна проблема – отвір у серцевій артерії, через який кров потрапляла в порожнину серця, що створювало серйозну загрозу для життя. Враховуючи надвисокі ризики та складність необхідного втручання, Юрія доставили до нашого Інституту серцевої хірургії для подальшого лікування.

Після обговорення з нашими провідними фахівцями, включаючи академіків В.В. Лазоришинця, А.В. Руденко, к.м.н. Сало С.В. було прийнято рішення про унікальну операцію.

Ми виконали її без традиційного розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував навіть загальної анестезії.

Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії. За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином.

Після операції Юрій почувається добре. Попереду ще трохи відновлення, але зовсім скоро він зможе провести час зі своїми онуками.

Ми пишаємося нашими лікарями, які щоденно працюють над інноваційними методами лікування, рятуючи життя.

Дякуємо всім, хто підтримує нас у цій надважливій місії!